Mag ik op een feestje aan het bier nippen?

Mag ik op een feestje aan het bier nippen?

In principe is bier glutenhoudend, ook als er maar weinig gluten inzitten en daarom niet aan te raden. Er zijn echter uitzonderingen: Sommige fabrikanten bieden speciale glutenvrije biersoorten aan, die gemaakt zijn van grondstoffen die van nature glutenvrij zijn, zoals rijst, maïs, gierst, sorghum, boekweit of soja. Bij andere biersoorten, die gekenmerkt zijn als glutenvrij, werden de gluten er achteraf met een speciale procedure uitgehaald.